Sme takí živí a zdraví ako je živá a zdravá strava, ktorou sa živíme a uzdravujeme, pretože naše fyzické telá pozostávajú z toho, čo dýchame, pijeme a jeme - z ničoho iného.

Jedávate zvieratá?

Som mäsožravec (5701 | 24%)
Občas áno (5541 | 24%)
Som vegetarián (6943 | 29%)
Som vegán (5494 | 23%)

Prečo nejesť mäso 3

Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

Ak  chceme byť zdraví, zbavujme sa toxínov, alebo ešte lepšie, ak sa to dá, nepustime ich do tela. Naše telo, je samoozdravovací organizmus s obrovskou regeneračnou schopnosťou. Literatúra uvádza, že za jeden rok sa vymení 95% nášho tela.
Toxické látky
 Bol som na viacerých prednáškach známych lekárskych osobností, ktoré sa týkali toxínov v našom organizme, kde súčasne boli prezentované detoxikačné preparáty tzv. informačnej medicíny. Prednášky boli veľmi zaujímavé a hovorili o tom, že naše telá chorľavejú hlavne v dôsledku usadzovania sa toxínov v tele. Toxíny pochádzajú z kontaminovaného vzduchu, vody a stravy. Ich pôvodcami sú fabriky, jadrové pokusy, výfukové plyny, hnojivá, a chemické ochranné látky, lieky, fajčenie, voľné radikály vznikajúce pri tepelných úpravách ... Okrem informačnej medicíny je množstvo výživových doplnkov, s ktorými som sa dostal do kontaktu a ich propagátori takmer všetci hovoria o detoxikačných procesoch, zbavovaní tela toxínov a prechodných nepríjemných stavoch v čase, keď sa toxíny z ich úložísk v tele dostanú do krvi, aby navždy opustili telo a my sa tým zbavíme chorôb. Nie som dosť znalý veci, aby som si dovolil spochybňovať  ich účinnosť, alebo ich vynášal do neba. Jedno však majú spoločné, a to je dosť vysoká cena pre priemerne zarábajúceho občana. Iste tí, ktorým zachránili život sa na to tak nepozerajú.
Prostriedky, ktoré sú témou týchto článkov sú finančne dostupné každému človeku v každej situácii a ľudia po nich siahnu často až v situáciách, keď už zlyhalo všetko ostatné a často pomôžu v beznádejných situáciách ako posledný záchranný pás. Sú to surová strava, hladovka a urinoterapia. Som si vedomý, že urinoterapia je pre väčšinu ľudí ťažko prijateľná, preto ju spomeniem len okrajovo. Hladovka na rozdiel od iných terapeutických techník navyše prináša finančné úspory.
 Ak  chceme byť zdraví, zbavujme sa toxínov, alebo ešte lepšie, ak sa to dá, nepustime ich do tela. Naše telo, je samoozdravovací organizmus s obrovskou regeneračnou schopnosťou. Literatúra uvádza, že za jeden rok sa vymení 95% nášho tela. Za sedem rokov z buniek  nášho pôvodného tela nezostane tak povediac kameň na kameni. Teda tak ako sa zregeneruje porezaný prst, tak sa zregeneruje aj ostatná časť tela, ak vytvoríme správne podmienky a dovolíme toxínom odísť.   Aj pán minister Zajac povedal, že fajčiari môžu byť po 15 rokoch nefajčenia spokojnejší, lebo významne klesne nebezpečenstvo, že dostanú rakovinu pľúc. Je to dôkaz toho, že telo sa usilovne zbavuje toxínov, ale vylúčiť toxíny je ťažšie ako vymeniť bunky.
Zdrojom toxínov v tele sú aj vírusy a baktérie, ktoré často po nedokonalom vyliečení infekčných chorôb zostávajú utiahnuté v infekčných ložiskách v orgánoch tela, obalené v hlienoch a tým nedostupné akýmkoľvek antibiotikám. Tam si produkujú svoje toxíny a využijú príležitosť znova zaútočiť, keď je imunita oslabená. Informačné preparáty vraj vedia likvidovať aj mnohé z týchto ložísk. Tu si napriek svojej nekompetentnosti dovolím polemizovať s názorom, že žiadna strava to nedokáže. Je veľa diét a tisícročných systémov ako makrobiotika, ajurvéda a ďalšie, ale pre bežných ľudí ako som ja sú dosť komplikované. Sú tiež komplikované pre nášho príbuzného šimpanza z minulých článkov, ktorý dokázal zdravo existovať napriek nepochopeniu rovnováhy síl a energií s ktorými uvedené systémy narábajú. Všetky však používajú tepelnú úpravu.
Človek, ktorý vyskúšal hladovku, alebo surovú stravu, môže zažiť rovnaké, alebo ešte dramatickejšie detoxikačné pochody a medzi prvými nastane vylučovanie hlienov, ktorých môže byť v tele značné množstvo.
Naše telo okrem hrubého čreva, pečene a obličiek používa na detoxikáciu aj všetky sliznice, ktorými vylučuje hlieny, čiže nos, ústa, pľúca, a medzi najväčšie orgány na detoxikáciu patrí koža. Zapáchajúci dych, kožné vyrážky, mastná pleť, psoriáza... sú prejavmi pokusu tela zbaviť sa toxínov, keď ostatné spôsoby nestačia.
16.02.2008 21:46:20
lubicadom
Sme ako ryba, ktorá hľadá oceán, a nikde ho nenachádza.
Všade vidí len vodu... Mahátma Gándhí...
Pravda vás nemá zapotřebí přesvědčovat.... má spoustu času a čeká, než si ji pro sebe objevíte..
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one