Sme takí živí a zdraví ako je živá a zdravá strava, ktorou sa živíme a uzdravujeme, pretože naše fyzické telá pozostávajú z toho, čo dýchame, pijeme a jeme - z ničoho iného.

Jedávate zvieratá?

Som mäsožravec (5701 | 24%)
Občas áno (5541 | 24%)
Som vegetarián (6943 | 29%)
Som vegán (5494 | 23%)

Čaga - huba proti rakovine s receptom Grigorija Rasputina

Dr. Sergej Maslennikov, starý dedinský doktor zo vzdialenej oblasti blízko Moskvy. Doktor Maslennikov už desiatky rokov pracoval v rovnakej nemocnici, kde si všimol, že medzi roľníkmi, ktorí ho navštevovali, sa nevyskytovala rakovina. Začal to skúmať a prišiel na to, že roľníci šetrili peniaze, ktoré by utratili za čaj a namiesto čaju si varili odvar z niečoho, čo volali „čaga“ inými slovami brezová huba.

Solženicynov román je do značnej miery autobiografický.

Nedokázal si predstaviť väčšiu radosť, ako odísť do lesa na celé mesiace, odlamovať čagu zo stromov, variť ju na ohni, piť a znova sa uzdraviť ako zviera. Kráčať mesiace lesom, nepoznať žiadnu inú starostlivosť ako sa uzdraviť...“

Alexander Solženicyn- Rakovina

 

Veľmi málo ľudí zo Západu poznalo čagu pred tým, ako ju Solženicyn spomenul vo svojom románe Rakovina z roku 1968. Hlavný protagonista, Oleg Kostoglotov, je politick väzeň, ktorý bol prepustený z väzenského tábora zisťujúc, že má rakovinu. Je odkázaný na liečbu na klinike, kde mu oznámia, že jeho situácia je beznádejná. V kapitole s názvom „Rakovina brezy“ Oleg rozpráva svojim spolupacientom o „brezovej hube“. Všetci mu venujú pozornosť, pretože každý z nich túži nájsť nejaký zázračný liek, o ktorom lekári nevedia.

Kostoglotov tvrdí, že takého lekára pozná a je s ním v písomnom kontakte. Dr. Sergej Maslennikov, starý dedinský doktor zo vzdialenej oblasti blízko Moskvy. Doktor Maslennikov už desiatky rokov pracoval v rovnakej nemocnici, kde si všimol, že medzi roľníkmi, ktorí ho navštevovali, sa nevyskytovala rakovina. Začal to skúmať a prišiel na to, že roľníci šetrili peniaze, ktoré by utratili za čaj a namiesto čaju si varili odvar z niečoho, čo volali „čaga“ inými slovami brezová huba.

Solženicynov román je do značnej miery autobiografický.

Po rokoch v pracovnom tábore bol Solženicyn nakoniec prepustený, ale zostal v exile. Krátko potom sa u neho tiež objavil nádor a bol liečený na klinike v Taškente v Uzbekistane. Je veľmi pravdepodobné, že tiež použil na svoje liečenie čagu. Každopádne, sám považoval čagu za zázračnú a zlomovú vo svojom živote.

Čaga bola v skutočnosti používaná v ruskom ľudovom liečiteľstve už od 16. storočia. Bola používaná na liečbu a ničenie rakoviny, hlavne rakoviny žalúdka a pľúc, tiež sa používala pri žalúdočných a črevných ťažkostiach, ako gastritída, vredy, zápal hrubého čreva.

[Poznámka redakcie:. Autor je predsedom Spoločnosti Minnesota mykologickej a predseda Výboru pre pestovanie je NAMA] Mycophile, január / február 2006

Recept Grigorija Rasputina na liečenie bronchiálnej astmy

Potrebujeme:

3 šálky mletej huby čaga

50 púčikov borovice

50g myšieho chvostíka (Rebríček obyčajný)

50g plodov šípok

5 g paliny pravej

200 g šťavy z aloe

 Všetko zalejeme 3,5 litrami studenej prevarenej vody, necháme vylúhovať 2 hodiny a potom pod prikrývkou pomaly povaríme. Ešte horúci hrniec zabalíme do deky a necháme postáť cez noc. Na druhý deň obsah precedíme, pridáme 200g šťavy z aloe, 250g koňaku a 400g medu. Dobre premiešame a necháme stáť 4 dni. Po uplynutí 4 dní rozlejeme obsah do menších fľaštičiek a a uložíme v chladničke.

Berieme pred jedlom trikrát denne nasledovne:

deti do 5 rokov 1 čajová lyžičky

deti od 5 do 15 rokov 2 čajové lyžičky

dospelí od 15 rokov 1 polievková lyžica

Treba užiť aspoň 2 litre tejto medicíny.

 

Zdroj: http://www.nar-med.ru/zabolevania/32.htmlViac tu:
http://www.caga.sk/recepty-grigorija-rasputina/
Viac tu: http://www.caga.sk/alexander-solzenicyn-caga-a-rakovina/
02.02.2012 20:02:51
lubicadom
Sme ako ryba, ktorá hľadá oceán, a nikde ho nenachádza.
Všade vidí len vodu... Mahátma Gándhí...
Pravda vás nemá zapotřebí přesvědčovat.... má spoustu času a čeká, než si ji pro sebe objevíte..
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one