Sme takí živí a zdraví ako je živá a zdravá strava, ktorou sa živíme a uzdravujeme, pretože naše fyzické telá pozostávajú z toho, čo dýchame, pijeme a jeme - z ničoho iného.

Jedávate zvieratá?

Som mäsožravec (5701 | 24%)
Občas áno (5541 | 24%)
Som vegetarián (6943 | 29%)
Som vegán (5494 | 23%)

A čo teda jesť?

Ovocie - obrázek

Ovocie - obrázek

Ovocie je základná potravina, ktorá obsahuej veľké množstvo vitamínov, minerálov a hlavne enzýmov, ktoré udržiavajú človeka zdravým. Ovocie konzumujeme vždy iba v prirodzenej surovej podobe, najlepšie priamo odtrhnute v zahrade.
Zelenina - obrázek

Zelenina - obrázek

Zeleninu, tak ako ovocie, konzumujeme tiež vždy iba v prirodzenej surovej forme, aby sme varom nezničili enzýmy , vitamíny a minerály .  V surovom stave môžeme konzumovať akýkoľvek druh v našich zemepisných šírkach známej zeleniny.
Pohánka - obrázek

Pohánka - obrázek

V obchode kupujte iba pohánku bledú - mechanicky lúpanú. Pohánka obsahuje pre naše telo nenahraditeľný rutín, ktorý robí cievy v tele pružnými a elastickými. Stačí ju namočiť na pár hodín do vody, a pochúťka je hotová.  Pozor!  Nikdy nepreplachujeme, ináč by sme si rutín vyplavili preč.
Orechy  - obrázek

Orechy - obrázek

Orechy namáčame na 12 - 16 hodín do čistej studenej vody, ktorú po zbarvení vymeníme za čistú. Vyplavíme tým z orechov inhibítory rastu a naštartujeme enzymatické procesy. Získame chutné, ako čerstvo zo škrupinky vylúpnuté a zdravé orechy, ktoré obsahujú pre telo dôležité tuky a iné látky.
Naklíčené strukoviny - obrázek

Naklíčené strukoviny - obrázek

Naklíčené strukoviny sú bohatým zdrojom bielkovín. Klíčime šošovicu, hrach, cícer, fazuľu. Cícer a fazuľu treba 2 minúty povariť, najlepšie vo vode s bobkovým listom a troškou soli. 
Klíčiť môžeme pšenicu, jačmeň i ovos. Naklíčené obilniny sú výborným zdrojom bielkovín, horčíka, fosforu, vitamínov skupiny B aj E, nenasýtených mastných kyselín omega3.  Zo semienok ďalej môžeme klíčiť slnečnicové semienka, sezamové semienka, lucernu alfaalfa, fazuľku mungo atď.
Voda a šťavy - obrázek

Voda a šťavy - obrázek

Čistá pramenitá voda je životodarná tekutina, ktorá prináša človeku zdravie. Rovnako užitočné sú pre človeka aj ovocné prípadne zeleninové šťavy.
Sme ako ryba, ktorá hľadá oceán, a nikde ho nenachádza.
Všade vidí len vodu... Mahátma Gándhí...
Pravda vás nemá zapotřebí přesvědčovat.... má spoustu času a čeká, než si ji pro sebe objevíte..
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one